English

Daniel Bloom (fot. Mariusz Trzciński)Daniel Bloom (fot. Mariusz Trzciński)
Aktualności
26 lipca 2012
Daniel Bloom i "Muzyka z filmów" dziś w Arsenale!

Już dziś, 26 lipca, w Klubie Festiwalowym w Arsenale wystąpi Daniel Bloom z gośćmi - między innymi z Michałem Majeranem z Me Myself & I, Radkiem Bednarzem z formacji Miloopa czy Tomkiem Makowieckim z Makowiecki Band. O północy w ramach cyklu DJ Nights na scenę wkroczy słynny Romek Rege i rozpocznie kolejną noc w rytmie tanecznych dźwięków. A jutro ze swoim elektryzującym show wystąpi Peaches - jedna z największych prowokatorek i skandalistek w całej historii światowej popkultury!

Daniel Bloom to niezwykle ciekawa postać na polskiej scenie muzycznej. Kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista w swobodny sposób łączy dźwięki klasycznych instrumentów z elementami wysublimowanego jazzu i kiczowatego elektro zaczerpniętego wprost z lat osiemdziesiątych. Dzięki oryginalnemu stylowi i nieprzewidywalności szybko zyskał przydomek muzycznego anarchisty. Swoją artystyczną drogę rozpoczynał jako perkusista w zespole punkrockowym, był realizatorem dźwięku dla Teatru Polskiego Radia, założył z własnej inicjatywy dwa zespoły, stając się w końcu renomowanym twórcą muzyki filmowej i teatralnej. Wraz ze swoim bratem - reżyserem i scenarzystą Jackiem Borcuchem stworzyli wyjątkowy muzyczno-filmowy tandem. Daniel tworzy muzykę do filmów brata, często też pojawia się w nich w roli aktora. To właśnie on skomponował wielokrotnie nagradzaną ścieżkę dźwiękową do filmu Tulipany, której głównym wykonawcą był Leszek Możdżer, a ostatnio święci triumfy jako twórca oprawy dźwiękowej do filmu Wszystko, co kocham. Jacek Borcuch określa twórczość Daniela jako przedłużenie jego wyobraźni w krainie dźwięków.

Dziś w Arsenale Daniel Bloom wystąpi z materiałem zatytułowanym Muzyka z filmów, będącym podsumowaniem jego wieloletniej artystycznej drogi. Na scenie pojawi się z innymi muzycznymi osobowościami - między innymi z Michałem Majeranem z Me Myself & I, z Radkiem Bednarzem "Bondem" udzielającym się między innymi w formacji Miloopa. Wspomagać go też będą Maciej Mazurek i Michał Lasota - obaj znani z projektu Planet L.U.C, a partie wokalne będą należeć do Tomka Makowieckiego (Makowiecki Band, No No No) i Joanny Prykowskiej, znanej z takich grup jak Firebirds czy Joanna & The Forests.

Przed koncertem, o godz. 17:00 będzie można spotkać się z Dawidem Bloomem w Empiku w Renomie, przy ul. Świdnickiej 40.

Z kolei o północy na muzycznej scenie zagra słynny Romek Rege - kultowa postać sceny wrocławskiej, wyznacznik dobrego grania i niezapomnianej atmosfery. W ramach cyklu DJ Nights przedstawi on swoje najlepsze taneczne sety.

A już 27 lipca w Klubie Festiwalowym w Arsenale zobaczymy pełnie niespodzianek show Peaches & DJ Extravaganza w wykonaniu kanadyjskiej skandalistki i prowokatorki. Tym razem Peaches zaprezentuje we Wrocławiu elektryzujący performance. W weekend na scenie muzycznej T-Mobile Nowe Horyzonty zagrają natomiast siostry CocoRosie.

Bilety na koncerty do kupienia na www.nowehoryzonty.pl, www.ticketpro.pl, w Centrum Festiwalowym w Teatrze Lalek (Pl. Teatralny 4) oraz przed koncertami w Klubie Festiwalowym w Arsenale (Cieszyńskiego 9). Informacje o scenie muzycznej na www.nowehoryzonty.pl oraz www.facebook.com/NoweHoryzontyArsenal

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›