English
Po festiwalu

Reżyser "Świętej rodziny" znów we Wrocławiu (fot. M. Strzoda)Reżyser "Świętej rodziny" znów we Wrocławiu (fot. M. Strzoda)
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 4
22 lip 2012

– Żaden z nas nigdy nie osiągnie swojego Kanaan, ale nie powinniśmy ustawać w naszych dążeniach – mówi Sebastián Lelio, reżyser filmu „Rok tygrysa”, filmu otwarcia festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

1 2  
22 lipca 12

Czasem trzeba poświęcić jedno życie, by ratować inne – mówi Wu Quan, reżyser kontrowersyjnego „Sentymentalnego zwierzęcia”, prezentowanego w ramach Konkursu Nowe Horyzonty

22 lipca 12

Ten film powstał za 200 euro. Kwota okazała się wystarczająca, by nakręcić hipnotyzujący obraz, z rwaną narracją i impresjonistyczną fabułą. 

22 lipca 12

Bohdan Sláma w najnowszym filmie powraca do pytania, które towarzyszy jego kolejnym tytułom: co sprawia, że w życiu jesteśmy szczęśliwi? Czasami odpowiada na nie przewrotnie, innym razem mówi do nas jak najbardziej poważnie. 

22 lipca 12

Nie obawiała się niczego. Nie zastanawiała się, co kto pomyśli i jak można zaklasyfikować jej muzykę. Była najbardziej niezależnym artystą, jakiego znam – mówi Orri Jónsson, jeden z twórców „Babci Lo-fi” 

22 lipca 12

Z możliwych form publicystycznych dotyczących twórczości jednego artysty zdecydowanie najpełniejszą i najciekawszą stanowi wywiad rzeka. Z okazji festiwalu linia filmowa wydawnictwa Korporacja Ha!art wzbogaciła się o rozmowy Piotra Kletowskiego i Piotra Mareckiego z Piotrem Szulkinem. Książkę „Piotr Szulkin. Życiopis” można kupić podczas festiwalu.

22 lipca 12

W porównaniu z moimi poprzednimi wcieleniami ta muzyka jest mniej kabaretowa, bardziej zadumana, ale też odważniejsza – opowiada Gaba Kulka o zespole The Saintbox, z którym zagra dziś w Arsenale.

22 lipca 12

W październiku rozpocznie się we Wrocławiu kolejna edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, które, inaczej niż w poprzednich latach, prowadzone będą tym razem w kinie Helios Nowe Horyzonty. 

22 lipca 12

Ian Haydn Smith

Editor, International Film Guide

1 2  
Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›