English
Po festiwalu

Zeki Demirkubuz (autorka: Marta Strzoda)Zeki Demirkubuz (autorka: Marta Strzoda)
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 6
23 lip 2012

GAZETA NA HORYZONCIE. Na nas, filmowcach, spoczywa odpowiedzialność. Jesteśmy zobowiązani do poszukiwania istoty dobra – mówi Zeki Demirkubuz, bohater retrospektywy na 10. NH i autor pokazywanego w tym roku „Podziemia”

23 lipca 12

Choć w tym roku we Wrocławiu nie ma konkursu Nowych Filmów Polskich, to rodzime produkcje trafiły do programu projekcji. Publiczność może je zobaczyć w cyklu Gdynia we Wrocławiu 

23 lipca 12

Nielinearna narracja, naturszczycy jako aktorzy, żonglowanie konwencjami, filmowymi gatunkami. Film Lacuesty to prawdziwie nowohoryzontowa propozycja. 

23 lipca 12

Do dzieła Panahbarkhody Rezaeego z łatwością można przypiąć takie metki, jak „slow cinema”, „minimalizm” czy „neomodernizm”. Siedemdziesięciominutowy seans filmu „Córka… Ojciec… Córka…” upływa wszak pod znakiem długich, utrzymanych w czarno-białej tonacji ujęć, wizualnych repetycji oraz zredukowanego do minimum dialogu. Warto poświęcić mu nieco więcej uwagi.

23 lipca 12
23 lipca 12

O ciszy między bohaterami i sile dźwięku oraz o najnowszej produkcji mówi Urszula Antoniak – tegoroczna jurorka Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty

23 lipca 12

Nieistniejące już Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego to fenomen trudny dziś do wyobrażenia. Na festiwalu przypomniane zostaną filmy zrealizowane w nim przez niemal ćwierćwiecze.

23 lipca 12
23 lipca 12

Wśród nowohoryzontowych pokazów specjalnych znalazły się filmy trzech młodych reżyserów, którzy są kolejnymi laureatami dotychczasowych edycji Talentów Trójki.

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›