English
Po festiwalu

Naomi Kawase (fot. Marta Strzoda)Naomi Kawase (fot. Marta Strzoda)
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 7
25 lip 2012

Każdy człowiek niesie ze sobą interesującą historię, choć niewielu zyskało sławę – mówi Naomi Kawase. Z reżyserką filmu „Hanezu” oraz jurorką Konkursu Nowe Horyzonty rozmawiamy o filmach, ale też o historii, naturze i czerwieni – kolorze krwi, ognia i słońca

1 2  
25 lipca 12

W kinie chodzi przede wszystkim o doznania – mówi Philippe Grandrieux, reżyser filmu „Być może piękno umocniło naszą determinację – Masao Adachi”, prezentowanego w ramach Konkursu Filmów o Sztuce

25 lipca 12

Szerokie martwe pejzaże przesuwające się za oknami samochodu, pogrążona we wzajemnej niechęci para i dzieci, które obserwują rozpad związku – Dominga Sotomayor Castillo opowiada historię niewesołą, ale niepozbawioną melancholijnego uroku.

25 lipca 12

Ważne, żeby kino nie traktowało widza jak idioty – mówi Adam Kruk, tegoroczny laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych.

25 lipca 12


Kiedy na 10. Nowych Horyzontach pokazano „Wyśnione miłości” w reżyserii nieznanego wtedy szerszej publiczności Xaviera Dolana, w salach kinowych zawrzało. W tym roku dwudziestotrzyletni twórca powrócił z „Na zawsze Laurence”. Na seanse trudno się dostać.

25 lipca 12
25 lipca 12

Brytyjska grupa Senser od 20 lat z odwagą i wyobraźnią łączy ciężkie gitarowe brzmienia z hip-hopem i tanecznymi rytmami, tworząc przy okazji sugestywny, hipnotyczny show. Dziś zagra w Arsenale

25 lipca 12


Rozmowa z Martinem Danielem i Sarah Golding, script doctorami, gośćmi branżowej części festiwalu Nowe Horyzonty

25 lipca 12


Akademia Filmowa we Wrocławiu, która 9 października ruszy w kinie Helios Nowe Horyzonty, to nie tylko okazja do obejrzenia na dużym ekranie niemal dwustu arcydzieł światowej kinematografii, ale też szansa uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez największe autorytety w kraju.

25 lipca 12

Comedy dramas, particularly romantic comedies, are rarely screened at film festivals. So the inclusion of Lynn Shelton's ‘Your Sister's Sister’ at New Horizons this year is a welcome one.

1 2  
Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›