English
Po festiwalu

Leos Carax (autorka: Marta Strzoda)Leos Carax (autorka: Marta Strzoda)
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 8
26 lip 2012

Tylko kiedy kręcę filmy, czuję, że oddycham – mówi Léos Carax, twórca filmu „Holy Motors”

1 2  
26 lipca 12

W robieniu kina świetne jest to, że przy okazji również piszesz i tworzysz muzykę – mówi filipiński reżyser Khavn de la Cruz. Na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty zobaczymy aż trzy jego filmy. Szalony musical „Mondomanila” startuje w Konkursie Nowe Horyzonty

26 lipca 12

Gdy w 1938 roku Amerykanie usłyszeli relację z inwazji Marsjan na Ziemię, zapanowała panika. Do dziś słuchowisko przygotowane przez Orsona Wellesa jest uznawane za najlepiej zrealizowaną audycję w historii radia. A dla fanów mockumentów to pozycja kanoniczna, pierwsza w swoim gatunku. 

26 lipca 12

Wyobraźcie sobie połączenie Patricka Batemana z „American Psycho” i Jana Piszczyka z „Zezowatego szczęścia”. To Karl Kopfrkingl – bohater „Palacza zwłok” Juraja Herza. Filmu, który należy do „lektur obowiązkowych”, jeśli chce się poznać czeską kinematografię. 

26 lipca 12

Najlepsze są proste historie. Nie ma nic gorszego niż zagmatwany krótki film, który przynosi same pytania i żadnych odpowiedzi – mówi Anna MacDonald z London Film Academy, jurorka konkursu polskich filmów krótkometrażowych na festiwalu Nowe Horyzonty 

26 lipca 12

Kto powiedział, że film powinien mieć 1,5 godziny?” – o swoim postrzeganiu sztuki oraz o kontroli artysty mówi Lav Diaz, juror Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty, reżyser i przyjaciel festiwalu.

26 lipca 12

Wybrane tytuły z tegorocznej edycji festiwalu przez kolejne miesiące trafiać będą sukcesywnie do kin w całej Polsce. Wśród nich filmy, które zdążyła docenić nowohoryzontowa publiczność.

26 lipca 12

Dziś w klubie muzyka filmowa we współczesnym wydaniu. W Arsenale na scenie pojawi się Daniel Bloom wraz ze specjalnie rozbudowanym zespołem.

26 lipca 12
1 2  
Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›