English
Industry
22 czerwca 2012
Znamy jurorów w czterech konkursach 12.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

W najważniejszej sekcji festiwalu, Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty filmy oceniać będą bezkompromisowi twórcy: Urszula Antoniak (Code Blue), Naomi Kawase (Las w żałobie), Amat Escalante (Los Bastardos), Lav Diaz (Century of Birthing) i Przemysław Wojcieszek (Sekret). Jury przyzna Grand Prix w wysokości 20.000 EUR i gwarancję dystrybucji w Polsce. Kolejne nagrody w tym konkursie przyzna festiwalowa publiczność i Jury FIPRESCI w składzie: Alison Frank (Wielka Brytania), Müge Turan (Turcja) i Aleksandra Salwa (Polska). Nagroda Publiczności i Nagroda FIPRESCI gwarantują filmom dystrybucję w Polsce.

W Międzynarodowym Konkursie "Filmy o Sztuce", nagrodę (10.000 EUR i gwarancję dystrybucji w Polsce) przyznają reżyserzy i artyści wizualni James Benning (Ruhr) i Zbigniew Libera, a także aktorka i reżyserka Susanne Sachsse (m.in. The Raspberry Reich w reż. Bruce LaBruce) i selekcjonerzy festiwalowi Rebecca De Pas (FID Marseille) i Sean Farnel.

Filmy nagrodzone Grand Prix, Nagrodą Publiczności i Nagrodą FIPRESCI w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty, a także zwycięzca Międzynarodowego Konkursu "Filmy o Sztuce" otrzymają gwarancję dystrybucji w Polsce przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

W konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe nagrody w trzech kategoriach: animacji, fabuły i dokumentu po raz pierwszy przyzna międzynarodowe jury. Do jury zaproszone zostały osoby, które z racji na swoją pozycję w branży, mogą być bardzo pomocne w promocji polskich filmów. Są to Florian Weghorn (współdyrektor sekcji Generation na Berlinale), Ed Lawrenson (dziennikarz z Wielkiej Brytanii) i Anna MacDonald (dyrektor London Film Academy). Oprócz 3 nagród po 5.000 PLN w każdej kategorii, London Film Academy przyzna w tym konkursie nagrodę specjalną w postaci stypendium na kurs specjalistyczny na tej uczelni.

W Konkursie Europejskich Filmów Krótkometrażowych w jury zasiądą Polacy: kompozytor Antoni Komasa-Łazarkiewicz (W Ciemności), Urszula Skassa (Canal+ Cyfrowy) i reżyser Jakub Czekaj (Ciemnego pokoju nie trzeba się bać). Nagrodą w tym konkursie jest 1.000 EUR w trzech kategoriach.

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›