English
Po festiwalu

"Parsifal" Wagnera (materiały prasowe)"Parsifal" Wagnera (materiały prasowe)
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 3
21 lipca 2012
The Metropolitan Opera w Heliosie, na żywo i w HD

Nie tylko ambitny repertuar filmowy, ale również najwyższej próby propozycja dla melomanów. Miłośnicy opery nie będą musieli odwiedzać Nowego Jorku, by uczestniczyć w monumentalnych widowiskach The Metropolitan Opera. Od września kino Helios Nowe Horyzonty zaprasza na operowe transmisje na żywo.

Pomysł transmisji przedstawień ze słynnego nowojorskiego teatru operowego nie jest wprawdzie zupełnie nowy, lecz Wrocław dołącza do grupy miast z ponad pięćdziesięciu krajów, w których regularnie odbywają się podobne pokazy. Do tej pory na całym świecie sprzedano na nie, bagatela, ponad 9 milionów biletów. Trudno się temu dziwić, skoro amatorzy opery dzięki transmisjom nie tylko poznają najlepsze przedstawienia. Mogą również zajrzeć za kulisy, a także posłuchać wywiadów z artystami zdradzającymi tajniki ich powstawania. A wszystko to na żywo i w doskonałym standardzie High Definition, który gwarantuje najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Dodatkowo każdą transmisję poprzedzi wystąpienie znawców oper. Wagner, Verdi, Händel, Mozart to tylko wybrani mistrzowie, których dokonania od października będzie można podziwiać na ekranie kina Helios Nowe Horyzonty. W dwunastce utworów, które zostaną wystawione w zbliżającym się sezonie, będzie można posłuchać i zobaczyć opartego na Szekspirowskiej tragedii „Otella”, zrealizowaną z okazji otwarcia Kanału Sueskiego „Aidę” czy „Bal maskowy”, który w momencie swojego powstania musiał borykać się z cenzurą.

W przygotowanym na najbliższe miesiące programie znaleźli się nie tylko uznani artyści, których nazwiska na stałe zapisały się w historii muzyki, ale także kompozytor współczesny, który dopiero zdobywa względy publiczności, jak Brytyjczyk Thomas Adés. W sobotnie popołudnia od 13 października do końca kwietnia przyszłego roku na wrocławian czeka dwanaście spektakli operowych, z których aż siedem to nowości, a dwie z nich to premiery. Sezon 2012/2013 zainauguruje „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego, w którym wystąpią Anna Netrebko, Matthew Polenzani i Mariusz Kwiecień. Bilety będzie można kupować już od 10 września, czyli na miesiąc przed pierwszym pokazem, i to zarówno w kasach kina Helios Nowe Horyzonty, jak i przez stronę www.heliosnh.pl. Wcześniej, bo już od 6 sierpnia, będzie można kupić przez stronę internetową kina karnety, które uprawniają do uczestnictwa we wszystkich lub sześciu dowolnie wybranych spektaklach The Metropolitan Opera na żywo w HD.

Patryk Tomiczek

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›