English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 4
22 lipca 2012
Nowohoryzontowa edukacja w Heliosie

W październiku rozpocznie się we Wrocławiu kolejna edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, które, inaczej niż w poprzednich latach, prowadzone będą tym razem w kinie Helios Nowe Horyzonty. 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej kierowane są do młodych widzów, którzy dzięki pokazom, warsztatom i spotkaniom z twórcami chcą nie tylko odkrywać kino, ale również poszerzać swoją wiedzę o świecie. Dlatego w zajęciach kierowanych do młodzieży film bywa punktem wyjścia do szerszej refleksji nad kulturą i zachodzącymi w niej procesami społecznymi. Z kolei podczas spotkań adresowanych do dzieci film jest przyczynkiem do realizowania się w innych dziedzinach.

– Chcemy proponować uczestnikom po projekcjach coraz więcej warsztatów pozafilmowych – mówi Maciej Jakubczyk, koordynator projektu. – Dlatego myślimy o organizacji zajęć plastycznych, gdzie poprzez plastykę będą mogli komentować wszystko, co wcześniej zobaczyli w kinie. Zależy nam, żeby pojawiły się również zajęcia dziennikarskie, na których uczestnicy będą się szkolić z pisania recenzji. 

Możliwe, że w Heliosie pojawi się także okazja do kręcenia filmów nawiązujących do tego, co wcześniej zobaczyli. Chodzi o to, żeby położyć nacisk także na inne sztuki, nie tylko film. Zmiana miejsca pozwoli na podwojenie dotychczasowej liczby uczestników, która – jak prognozują organizatorzy – wzrośnie do sześciu tysięcy.

Foldery informacyjne o zbliżającej się edycji pojawią się już we wrześniu w kinie Helios Nowe Horyzonty. Zostaną również rozesłane bezpośrednio do szkół. Nauczyciele, żeby zapisać na kurs grupę uczniów, muszą najpierw wybrać interesujący ich tematyczny cykl, a następnie wypełnić odpowiedni formularz i przesłać go do kina. 

Informacji o projekcie można szukać na www.nhef.pl oraz www.heliosnh.pl 

Patryk Tomiczek

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›