English
Po festiwalu
Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", nr 7
25 lipca 2012
Rynkowy seans filmowy

Jak co roku kinomani przybywający na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty festiwalowe wieczory spędzać mogą na pokazach plenerowych. Codziennie o godzinie 22 we wrocławskim Rynku rozpoczynają się darmowe seanse festiwalowych filmów, na których gromadzi się tłumna publiczność.

Dzisiejszego wieczoru obejrzeć będzie można jeden z najsłynniejszych mockumentów wszech czasów – „Oto Spinal Tap” Roba Reinera. Korzystając z konwencji dokumentu, reżyser kreuje biografię nieistniejącego hardrockowego zespołu Spinal Tap.

Wyjątkowym wydarzeniem w cyklu Pokazy w Rynku będzie czwartkowy seans filmu „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów”. Dzieło Eugena Illésa z legendarną Polą Negri w roli głównej przez wiele lat uznawane było za zaginione. We Wrocławiu obejrzeć będzie można odnalezioną niedawno kopię, która została odrestaurowana i zdigitalizowana przez Filmotekę Narodową. Seansowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej „Leopoldinum”. Nową ścieżkę dźwiękową do filmu z 1918 roku skomponował Jerzy Maksymiuk.

W piątek widzowie zgromadzeni w Rynku przedpremierowo obejrzą najnowszy film Piotra Trzaskalskiego „Mój rower”. To tragikomiczny portret trójki mężczyzn skazanych na własne towarzystwo przez trzy dni. W rolach głównych Artur Żmijewski, Michał Urbaniak i Krzysztof Chodorowski.

Sobotniego wieczoru przypomnimy sobie jeden z największych kinowych hitów ostatnich miesięcy. Francuska komedia „Nietykalni” Oliviera Nakache i Erica Toledano to przepełniona optymizmem opowieść o relacji sparaliżowanego arystokraty i jego czarnoskórego opiekuna. Na zakończenie festiwalu wyświetlony zostanie natomiast przebój 10. edycji Nowych Horyzontów – „Człowiek z Hawru” Akiego Kaurismäkiego.

Paweł Świerczek

Pokazy na Rynku
Codziennie, godz. 22, Rynek

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›