English
Varia

Delta reż. Kornél MundruczóDelta reż. Kornél Mundruczó
Ciekawostki z przestrzeni NH
31 lipca 2012
Przegląd filmów Kornéla Mundruczó i premiera jego sztuki we wrześniu w TR Warszawa

Jeden ze stałych bywalców Nowych Horyzontów, reżyser filmowy i teatralny Kornél Mundruczó, 20 września zaprezentuje w TR Warszawa swój najnowszy spektakl Nietoperz. Przed premierą odbędzie się trzydniowy przegląd jego filmów połączony z dyskusją, dotyczącą twórczości filmowej i teatralnej reżysera.

W teatrze Mundruczó pracuje od 2003 roku. Wystawiał m.in. z grupą Krétakör Theatre oraz w teatrach takich, jak Thalia Theater w Hamburgu i Schauspiel w Hanowerze. Na Festiwalu Malta w Poznaniu, w 2011 roku, w ramach Idiomu Wykluczeni pokazał spektakl It's Hard to Be a God. W tym roku wyreżyserowany przez niego spektakl Hańba na podstawie powieści J. M. Coetzeego gościł m.in. na Festiwalu w Awinionie, podczas Vienner Festwochen i na tegorocznym KUNSTENFESTIVALDESARTS w Brukseli.

7, 8 i 9 września, o godz. 20.00, będzie można obejrzeć Joannę (2005), za którą otrzymał Srebrnego Lamparta w Locarno, Deltę (2008) - nagrodzoną Grand Prix de la Presse Internationale w Cannes (FIPRESCI) oraz film Łagodny potwór - projekt Frankenstein (2010) premierowo prezentowany w canneńskim konkursie, który wszedł na ekrany polskich kin (dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty). Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z reżyserem.

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›