English
Media

Jak to jest reż. Bruce WebbJak to jest reż. Bruce Webb
Konferencje i pokazy prasowe
07 września 2012
"Jak to jest" Bruce’a Webba w kinach od 26 października. Zapraszamy na pierwszy pokaz prasowy: kino Muranów, 11 września, 13.30

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, organizator programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, zdecydowało się wprowadzić na ekrany polskich kin brytyjską komedię dla młodzieży Jak to jest w reżyserii Bruce’a Webba. Nagradzany na festiwalach kina młodego widza na całym świecie (w tym na poznańskim Ale Kino!) film opowiada o relacjach dorosłych i młodych, stawiając jednocześnie pytanie o to, czym jest dorosłość i co to znaczy być dojrzałym i odpowiedzialnym. To świetny przykład mądrego kina, które pozostaje nieznane szerszej publiczności i które jest kwintesencją programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. 

Dwóch nierozłącznych przyjaciół, Robbie (Josh Bolt) i Ziggy (Eugene Byrne), spędza razem ostatnie dni wakacji. Za plecami rodziców eksperymentują z alkoholem, zdobywają pierwsze doświadczenia erotyczne ze starszymi dziewczynami i marzą o wszystkim, co zakazane. Ich młodzieńcza beztroska kończy się w chwili, gdy Robbie nagle trafia do szpitala, a lekarze diagnozują u niego poważną wadę serca, która może doprowadzić do śmierci. Robbie jest świadomy swoich problemów zdrowotnych, a podczas pobytu w szpitalu dręczy go niespokojna myśl: nie chce umrzeć jako prawiczek. Wiedząc, że w tak wstydliwej sprawie nie może liczyć na dorosłych, prosi Ziggiego o pomoc. Na wygadanego, lecz równie niedoświadczonego chłopaka, spada odpowiedzialność za spełnienie prawdopodobnie ostatniego życzenia przyjaciela. Ziggy obiera najbardziej niemożliwy plan, dzięki któremu nieraz wpadają w kłopoty, lądując w domu publicznym czy policyjnym radiowozie.

Spontaniczny i pełen przekory film wkrada się w prywatny świat dorastających chłopców. Jak to jest – z pozoru komedia o seksie – to przede wszystkim pozbawiona sentymentu opowieść o prawdziwej przyjaźni i dojrzewaniu.

Obejrzyj zwiastun filmu

Zapraszamy na pierwszy pokaz prasowy filmu:

Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5
Wtorek, 11 września, 13.30

Jak to jest
The Be All and End All
Wielka Brytania 2009, 95 min

reżyseria: Bruce Webb
scenariusz: Steve Lewis, Tony Owen
zdjęcia: Zillah Bowes
muzyka: Richard Lannoy
występują: Josh Bolt, Eugene Byrne, Neve McIntosh, Connor McIntyre, Beverley Eve Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Materiały graficzne do filmu:
ftp://nowehoryzonty.pl
hasło i login: press

Kontakt dla mediów:
Marcin Pieńkowski
Marcin.pienkowski@snh.org.pl
Tel. 600 534 978

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›