English
Nabór do 3. edycji Studia Nowe Horyzonty rozpoczęty!

Studio Nowe Horyzonty to inicjatywa przeznaczona dla młodych profesjonalistów z branży filmowej w Polsce. Jego zadaniem jest dostarczenie młodym osobom z branży filmowej wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego. Od dziś, na stronie www.nowehoryzonty.pl przyjmowane są zgłoszenia na trzecią edycję warsztatów.

Formularz zgłoszeniowy

Trzecia edycja Studia Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 23-26 lipca, podczas 12. MFF Nowe Horyzonty.

Warsztaty dostarczają młodym profesjonalistom wiedzy, którą rzadko mają okazję zdobyć w szkole filmowej - m.in. na temat promocji, marketingu filmowego, sprzedaży, pitchingu, networkingu, strategii festiwalowej, słowem, uczą ich właściwego podejścia do pracy i swojej kariery za granicą. WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ PO ANGIELSKU.

Nad tegorocznym programem studia ponownie czuwa Hayet Benkara, wieloletnia współpracowniczka festiwali w Rotterdamie, Toronto i Cannes. W program aktywnie włączona jest również London Film Academy. Jako wykładowcy zaproszeni zostali doświadczeni eksperci z branży - producenci, agenci sprzedaży i selekcjonerzy międzynarodowych festiwali, a także uznani twórcy.

Swój udział potwierdziła już Agathe Valentin – Head of Sales francuskiej filmy Films du Losange, a także Mathilde Henrot – założycielka portalu Festivalscope, Ivana MacKinnon – producent pracujący przy filmach Danny’ego Boyle, a także wykładowca London Film Academy, ekspert od pitchingu – David Pope. W programie znajdą się również masterclassy ze znanymi reżyserami i case study filmów, które odniosły sukces w ostatnich latach.

Studio Nowe Horyzonty czeka na uczestników z całego spektrum branży filmowej - reżyserów, scenarzystów, producentów, operatorów, kompozytorów. Z udziału w warsztatach najbardziej skorzystają jednak uczestnicy już z pewnym doświadczeniem, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o zagranicznym rynku filmowym i nawiązać nowe kontakty branżowe.

W pierwszych dwóch edycja warsztatów wzięło udział 44 młodych profesjonalistów z Polski, m.in. Katarzyna Klimkiewicz, Marek Lechki, Maria Sadowska, Adrian Konarski, Piotr Niemyjski, Paweł Ferdek, Antoni Komasa-Łazakiewicz i Małgorzata Sandecka.

Wśród 24 uczestników trzeciej edycji znajdzie się 14 osób z Polski (reżyserów, scenarzystów, producentów, operatorów i kompozytorów) wybranych spośród zgłoszeń, a także 10 osób z zagranicy wybranych przez partnerów wydarzenia - festiwale filmowe z Rumunii, Portugalii, Niemczech i Francji.

Zgłoszenia na Studio Nowe Horyzonty przyjmowane są od 2 marca do 20 kwietnia 2012.

Formularz zgłoszeniowy

Współorganizatorem Studia Nowe Horyzonty jest Media Desk Polska i London Film Academy. Sponsorem wydarzenia jest T-Mobile. Więcej informacji: Jan Naszewski, jan@snh.org.pl

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›