English
Studio PRO - Scriptdoctoring

W dn. 23-26 lipca 2012, 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, Stowarzyszenie Film 1,2, Script Forum i Media Desk Polska organizują we Wrocławiu warsztaty dla polskich script doctorów.  Jest to trzeci etap szkolenia „Zawód: Script Doctor”.

Czterodniowe warsztaty poprowadzi Martin Daniel - scenarzysta, wykładowca scenariopisarstwa na University of Southern California oraz Binger Film Lab w Amsterdamie i konsultant scenariuszowy z międzynarodowym doświadczeniem, a także Sarah Golding, script doctor z Wielkiej Brytanii, również związana z Binger Lab a pracująca, m.in. z Ridleyem Scottem.

We wrocławskich warsztatach weźmie udział 6 przyszłych script doctorów wyselekcjonowano po pierwszych dwóch etapach szkolenia. Będą oni pracować nad poprawą tekstów prawdziwych filmów będących obecnie w fazie developmentu.

Organizatorzy poszukują obecnie producentów chcących wziąć udział w warsztatach ze swoim projektem.

Zamiarem organizatorów jest wykształcenie doradców, którzy staną się partnerami dla scenarzystów i wspólnie pracując zrobią z dobrego scenariusza – świetny. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak zdobyć zaufanie scenarzysty, jak oddzielić własne upodobania od pracy, jak inspirować, a nie krytykować. Poznają też narzędzia, które pozwolą rozwinąć potencjał scenariusza, dobre praktyki komunikacyjne na linii scenarzysta – script doctor - producent i zasady etyki zawodowej.

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›