English
Program 2012
Filmy i warsztaty dla dzieci

Marchewka, humor i… stulecie kina estońskiego

W setne urodziny kina estońskiego najmłodsi widzowie 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty będą mogli zapoznać się ze współczesnymi animacjami dla dzieci z Estonii.

Estonia to kraj, gdzie powstaje co roku około ośmiu filmów animowanych, każdy o budżecie filmu fabularnego, a animacje słyną ze swojego surrealistycznego humoru i niezwykle dopracowanej estetyki. Nic więc dziwnego, że Lotta, bohaterka filmów, które zaprezentujemy w tym roku dzieciom, jest również przed dorosłych Estończyków uznawana za jednego z najbardziej ulubionych bohaterów filmowych ostatniego dwudziestolecia.

Przedstawimy produkcje dwóch największych estońskich wytwórni filmów animowanych: Nukufilm, specjalizującej się w animacji lalkowej, oraz Joonisfilm, wytwórni produkującej animacje rysunkowe.

Pokazom filmów, jak co roku, towarzyszyć będą warsztaty plastyczne zainspirowane obejrzanymi filmami, które odbędą się po każdym seansie. Zapraszamy również na warsztaty animacji poklatkowej prowadzone przez estońską edukatorkę i animatorkę z wytwórni Nukufilm, Sondrę Lampmann (21 i 22 lipca). Warsztaty to doskonała okazja do zabawy, a także możliwość zapoznania się z tajnikami klasycznej animacji. Na warsztaty animacji zapraszamy dzieci w wieku od 9 lat. Zapisy na warsztaty animacji przyjmujemy pod adresem: animacja@nowehoryzonty.pl

W programie pokazów znalazły się filmy dla dzieci w wieku 3-6 lat (21 i 28 lipca, godz. 10:00, Kino Helios) oraz 6-9 lat (22 i 29 lipca, godz. 10:00, Kino Helios). Wszystkie filmy pokazywane są w wersji lektorskiej.

Szczegółowy program pokazów dla dzieci

Warsztaty plastyczne i animacji są bezpłatne. Bilety na pokazy filmowe 8 zł.

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›