English

SenserSenser
Aktualności
25 lipca 2012
Wielki powrót legendy: Senser na T-Mobile Nowe Horyzonty!

Już dziś, 25 lipca, w Klubie Festiwalowym w Arsenale wystąpi formacja Senser - rodzice rap-metalu i prekursorzy nu-metalowej rewolucji. Ich koncerty przypominały prawdziwe spektakle i kontestacyjne misteria. Przed występem formacji usłyszymy Orange The Juice - kolejnych laureatów konkursu Zrób głośniej!, a o północy na scenę wkroczy DJ Wiśnia i rozpocznie kolejny wieczór z cyklu DJ Night.

Debiutancka płyta kolektywu Senser ukazała się w 1994 roku i momentalnie uznana została za objawienie na scenie muzycznej. Niewiele zespołów przed nimi odważyło się na tak radykalne połączenie ze sobą stylistyk rapu, muzyki industrialnej, dubu, elektroniki i ciężkiego gitarowego grania. W ich muzyce punkowy bunt wszedł w mariaż z jamajskimi rytmami, hardcore'owa energia zetknęła się z hip-hopowymi skreczami, industrialna elektronika zaczęła współgrać z funkową nostalgią. Dołączcie do tego bezkompromisowe, politycznie zaangażowane teksty - taki był Senser, i to jeszcze na długo przed nu-metalową rewolucją, której nieświadomymi rodzicami stali się członkowie tej formacji. Otwarci na wiele kierunków, do swoich utworów włączali też elementy drum'n'bass, psychodelii, krautrocka czy metalu. Ich koncerty - spektakle, będące połączeniem gry światła, dymu - wyglądały jak polityczne wiece czy niemalże kontestacyjne misteria, otwierające umysły na nowe postrzeganie pełnego niesprawiedliwości codziennego życia. Zespół z impetem wdarł się na niezależne listy przebojów, kolejnymi singlami regularnie okupując czołówkę tabeli. Senser występował z takimi grupami i muzykami, jak Limp Bizkit, Red Hot Chilli Peppers, Henry Rollins, Sunk Anansie, Moby czy Rage Against The Machine.

Występ Sensera poprzedzi koncert Orange The Juice - laureatów konkursu "Zrób głośniej!". Nagradzani i doceniani za nieszablonową twórczość oraz muzyczny eklektyzm artyści nie są w stanie wymienić wszystkich swoich dźwiękowych fascynacji. Szeroko pojęta alternatywa i indie, elektro, metal, jazz, hardcore, industrial to tylko niektóre z gatunków, przewijających się przez twórczość załogi ze Stalowej Woli. Gdyby Polska miała się doczekać premiery w wytwórni Ipecac Recordings, Orange The Juice byliby do tego najlepszymi kandydatami.

Z kolei o północy na muzycznej scenie pojawi się Wiśnia - od 10 lat obecna na wrocławskiej scenie muzycznej. W swoich setach łączy różne style i gatunki - od mocnej rockowej muzyki przez jazz po nowoczesne dźwięki elektroniczne.

A już 27 lipca w Klubie Festiwalowym w Arsenale zobaczymy specjalny performance Peaches - jednej z największych prowokatorek i skandalistek w całej historii światowej popkultury. Zagrają też CocoRosie oraz Daniel Bloom i goście, a także Bubble Chamber - laureaci konkursu Zrób głośniej!.

Bilety na koncerty do kupienia na www.nowehoryzonty.pl, www.ticketpro.pl, w Centrum Festiwalowym w Teatrze Lalek (Pl. Teatralny 4) oraz przed koncertami w Klubie Festiwalowym w Arsenale (Cieszyńskiego 9). Informacje o scenie muzycznej na www.nowehoryzonty.pl oraz www.facebook.com/NoweHoryzontyArsenal

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›