English
Po festiwalu

Lav DiazLav Diaz
Spotkania z twórcami w Gazeta Café

Jak co roku zapraszamy na spotkania z twórcami filmowymi na scenie letniej Teatru Lalek, które poprowadzi Paweł T. Felis, dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Gośćmi Gazeta Café bedą:

Sobota, 21 lipca, godz. 19.00 Zeki Demirkubuz

(bohater retrospektywy 10. MFF NH, turecki reżyser niezależny, twórca autorskiego kina, kreślący uniwersalny portret człowieka pozostawionego przeznaczeniu i destrukcyjnym emocjom)

Poniedziałek, 23 lipca, godz. 19.00 Lav Diaz

(czołowy obok Brilliante Mendozy przedstawiciel i "duchowy ojciec" Nowego Kina Filipińskiego, eksperymentator i wizjoner, którego filmy porównywane są z twórczością mistrzów: Béli Tarra, Theo Angelopulosa czy Jonasa Mekasa, juror Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty)

Środa, 25 lipca, godz. 19.00 Léos Carax

(przedstawiciel francuskiego neobaroku - obok Luca Bessona i Jeana Jacquesa Beneixa, twórca poetyckich, brawurowych wizualnie filmów jak Zła krew i Kochankowie z Pont-Neuf. Jego najnowsze dzieło Holy Motors było sensacją festiwalu w Cannes)

Czwartek, 26 lipca, godz. 19.00 Dušan Makavejev

(bohater tegorocznej retrospektywy, kultowy reżyser i scenarzysta, jedna z czołowych postaci kina jugosłowiańskiego lat 60. i 70., w Godardowskim duchu kontestujący socjalistyczną rzeczywistość)

Sobota, 28 lipca, godz. 19.00 Carlos Reygadas

(bohater tegorocznej retrospektywy, jeden z najbardziej znanych przedstawicieli nowego kina meksykańskiego, skupiony na formie, zdystansowany minimalista)

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›