English
Po festiwalu

Lavrente Diaz, foto: Rafał PlacekLavrente Diaz, foto: Rafał Placek
Galeria portretów

W inspirujących przestrzeniach wrocławskiego hotelu Monopol fotografowie: Łukasz Gawroński, Maciek Kulczyński i Rafał Placek od 2009 roku realizują sesje portretowe reżyserów filmowych, będących gośćmi festiwalu Nowe Horyzonty.

Efekty ich starań w postaci wielkoformatowych czarno-białych portretów można oglądać w kinie  Helios, gdzie podczas festiwalu  ekspozycja już od pierwszego dnia jest systematycznie uzupełniana. Projekt, od początku pomyślany jako kronika niepowtarzalnych spotkań, na przestrzeni kilku lat rozrósł się do rozmiarów potężnego zbioru fotografii.

Począwszy od bieżącej edycji festiwalu, wszystkie sesje Łukasza, Maćka i Rafała będzie można oglądać na oficjalnej stronie festiwalu.

Łukasz Gawroński, fotograf popkultury. Na zamówienie czołowych polskich magazynów  portretuje rodzimych celebrytów, jest autorem okładek do tytułów prasowych i książek, albumów muzycznych i plakatów teatralnych. Jego zdjęcia prezentowały m.in. Instytut Kultury Polskiej w Pradze i Sztokholmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, warszawska Fabryka Trzciny, Opera Bałtycka i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu. W 2010 w Pawilonie Polskim na World Expo w Szanghaju zaprezentował serię portretów osobistości polskiej kultury pt.: „Polska się uśmiecha”.

Rafał Placek, fotograf do zadań specjalnych. Tajniki zawodu opanował na katowickiej filmówce. Najchętniej pracuje w obszarze kultury wizualnej przemysłu i biznesu. Tworzy obrazy przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość oraz ludzi, których pasja jest motorem tych przemian.

Maciek Kulczyński, fotograf dokumentujący. Współpracuje z Polską Agencją Prasową. Inspiruje go codzienność, pasjonuje portret kreowany zwłaszcza ten naładowany emocjami.


Kliknij w zdjęcie poniżej by obejrzeć galerię portretów.

Galeria portretów 2012
Galeria portretów 2009-2011
Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›