English
Media

Miłość reż. Michael HanekeMiłość reż. Michael Haneke
Informacje prasowe
11 czerwca 2012
"Miłość" - laureat Złotej Palmy w Cannes otworzy 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Arcydzieło Michaela Haneke, nagrodzone Złotą Palmą na zakończonym niedawno festiwalu w Cannes, otworzy 19 lipca 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. To kolejny po filmach Carlosa Reygadasa (Post Tenebras Lux), Cristiana Mungiu (Beyond the Hills) i Leosa Caraxa (Holy Motors) tytuł z canneńskiego konkursu głównego, który trafia do programu wrocławskiego festiwalu.

Głównymi najnowszego filmu autora Pianistki i Białej wstążki są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu.

Opinie prasy o filmie:

"Tajemnica Miłości polega na tym, że z jednej strony ukazuje życie jako pułapkę bez wyjścia, z drugiej strony jakimś cudem dodaje otuchy: ukazuje życie jako bezcenny spektakl. Pozwala spojrzeć prawdzie w oczy z niesentymentalną nadzieją. Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z arcydziełem."

Tadeusz Sobolewski, "Gazeta Wyborcza"

"Siłą filmu Hanekego jest niebywała prawda każdej sceny, każdego gestu, każdej rozmowy. I wielkie role 81-letniego Jeana-Louisa Trintignanta i 85-letniej Emmanuelle Rivy. Miłość jest wielkim dziełem dotykającym istoty człowieczeństwa i tego, co może łączyć dwoje ludzi."

Barbara Hollender, "Rzeczpospolita"


Miłość
trafi do polskich kin 2 listopada, tydzień po swojej światowej premierze. Polskim dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›