English
Program 2012
Scena artystyczna 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Katarzyna Roj - kuratorka sceny artystycznej / BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej

galerie czynne od 21 - 29 lipca w godz. 11 - 20

współpraca: Tomasz Cugier, Alicja Klimczak-Dobrzaniecka, Ewa Bober

Scena artystyczna to seria eksperymentów wystawienniczych i performerskich, tematycznie zintegrowanych z programem filmowym tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty, realizowanych we współpracy z BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej.

Celem naszych działań jest opracowanie i testowanie formuły "wystawy filmowej", angażującej widza i działającej na jego zmysły. To z założenia projekty audiowizualne i scenograficzne, realizujące program nowych perspektyw estetycznych i technologicznych. Szczególne znaczenie dla decyzji kuratorskich miały projekty odnoszące się do zagadnienia "studiów nad publicznością" (audience theory), testujących aktywność odbiorcy i jego wizualne doświadczenie.

Na tegoroczną odsłonę sceny artystycznej, realizowaną pod hasłem The Happy End, składają się: wystawa Urwany film (galeria BWA Awangarda), prezentacja filmu Carlosa Reygadasa Serenghetti (galeria BWA Design) oraz gra miejska według scenariusza Katarzyny Krakowiak (przestrzeń miasta Wrocław, galeria BWA Design). Program wystaw i działań artystycznych powiązany jest tematycznie z sekcją filmową Trzecie oko i analizuje ikonografię wyczerpania, napięcia, melancholii, apokalipsy. Motyw końca świata, tak mocno związany z historią kina i eksplorowany przez twórców filmowych, interesuje nas również w swej wersji paradoksalnej - gdy koniec przechodzi w nowy początek, ustalający nowe reguły i estetyczny porządek. Dlatego też prezentujemy prace, które realizują tematykę filmową à rebours - gdzie kategoria filmu zostaje rozsadzona i poszerzona o wizualne skrawki, momenty, tropy, didaskalia.

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›