English
7. edycja warsztatów filmowych dla nauczycieli

Siódma edycja warsztatów kierowanych do nauczycieli i wychowawców, którzy chcą poszerzyć swoje kwalifikacje z wiedzy o filmie, odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-30 lipca 2012 roku. Warsztaty organizowane są podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.


Warsztaty, które już po raz siódmy organizowane są podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, powstały z myślą o nauczycielach i wychowawcach w całej Polsce. Na warsztaty mogą zgłaszać się nauczyciele, którzy w swojej pracy dydaktycznej regularnie posługują się filmem oraz Ci, którzy swoje metody nauczania planują poszerzyć o wiedzę o filmie. Tak jak w poprzednich edycjach warsztaty odbędą się w dwóch turnusach i trwać będą każdy po sześć dni (18-24 lipca i 24-30 lipca). Każdy uczestnik warsztatów ma zagwarantowane 20 godzin wykładów i zajęć fakultatywnych. Tegoroczna formuła lipcowych spotkań dla nauczycieli została rozbudowana o zajęcia praktyczne. Uczestnicy pod okiem specjalistów branży filmowej będą tworzyć własne filmy dokumentalne, fabularne czy animowane. Spotkanie tradycyjnie rozpoczynać się będą porannymi wykładami, po których wszyscy wezmą udział w pracy nad tworzeniem własnych filmów. Scenariusze spotkań dla nauczycieli stworzone są przez ekspertów w dziedzinie filmu i edukacji filmowej, obejmują zagadnienia m.in.:  sztuki w filmie i wykorzystywaniu sztuki w obrazach ruchomych czy miejsca filmu w edukacji rozwojowej. W ramach ćwiczeń z analizy filmu uczestnicy spotkają się twórcami, którzy podzielą się teoretyczną wiedzą, jak również praktycznym reżyserskim warsztatem.

Spotkania warsztatowe zostały przygotowane dla nauczycieli i praktyków, którzy proponują różnorodne i atrakcyjne formy pracy z młodzieżą.  Celem warsztatów jest uświadomienie potencjału wykorzystywania pracy z filmem oraz umożliwienie nauczycielom wymiany doświadczeń dotyczących edukacji medialnej.

Rekrutacja uczestników rozpoczęła się 11 maja i potrwa do 4 czerwca. Zainteresowani uczestnictwem w warsztatach proszeni są wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.nhef.pl. Liczba przyjętych zostanie ogłoszona 18 czerwca.

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›