English

Pitching workshops - David Pope Pitching workshops - David Pope
3. Studio Nowe Horyzonty - podsumowanie

Studio Nowe Horyzonty to inicjatywa przeznaczona dla młodych profesjonalistów z branży filmowej w Polsce. Jego zadaniem jest dostarczenie młodym osobom z branży filmowej wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego. Do tej pory w warsztatach udział wzięło ok. 80 osób, w tym Marek Lechki, Agnieszka Smoczyńska, Sara Eliassen, Katarzyna Rosłaniec, Joanna Szymańska, Antoni Komasa-Łazarkiewicz i Mikołaj Łebkowski.

Trzecia edycja Studia Nowe Horyzonty odbyła się w dniach 23 - 26 lipca podczas 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

W tym roku warsztaty prowadzili, m.in. Agathe Valentin (Head of Sales w Films du Losange, Mathilde Henrot (współzałożycielka portalu Festivalscope), dystrybutorzy Jakub Duszyński (Gutek Film) i Guillaume de Seille (Arizona Films), dyrektor Agencji Filmowej TVP, Renata Czarnkowska i producenci związani z London Film Academy: Ivana MacKinnon, David Pope i Alex Boden. Masterclass podczas Studia Nowe Horyzonty miała reżyserka Urszula Antoniak (Code Blue).

Wśród 24 uczestników znalazło się 16 osób z Polski (reżyserów, producentów, scenarzystów), m.in. Adrian Panek (Daas), Jan Kwieciński (The Fourth Dimension), Piotr Bernaś (Paparazzi) i Marcin Janiec (The Game), a także 8 osób z zagranicy wybranych przez partnerów wydarzenia - festiwale w Transylwanii, Lizbonie, Locarno, Cottbus i Cinesonne – m.in. Niccolo Castelli (Tutti Giu), Pauline Gay (Demain, ca sera bien) i Andrei Cretulescu (Killing Time).

Oprócz uczestniczenia w wykładach, uczestnicy pracowali w trzyosobowych grupach nad pitchingiem swoich projektów filmowych. W finałowej sesji pitchingowej profesjonalne jury uznało, że najlepszą prezentację przeprowadziła grupa w składzie Pauline Gay (Francja), Anna Kucha i Piotr Szczepanowicz (serial animowany „Don’t You Want Me”). Wyróżnienie za największe postępy dostała grupa w składzie Marta Golba, Jan Kwieciński i Tom Lass (Niemcy).

Warsztaty zostały entuzjastycznie ocenione przez uczestników:

„Studio Nowe Horyzonty to wspaniała okazja aby poznać nowych, ciekawych reżyserów i zbudować sieć kontaktów. Mogliśmy się wiele nauczyć od wykładowców z krajów z dużymi przemysłami filmowymi, jak Wielka Brytania i Francja.” Danuta Gęgotek

„Trendy na rynku zmieniają się tak szybko, że bardzo ważne jest aby wiedzieć jak najwięcej i pozostawać na bieżąco. Szczególnie przydatna podczas Studia była możliwość ćwiczenia pitchingu, który dla filmowców zawsze wiąże się z dużym stresem.” Jan Kwieciński

„Czuję, że dużo nauczyłem się podczas tych kilku dni Studia. Wspaniale było wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami. Wykłady były stymulujące i dały mi dużo energii do pracy nad moimi projektami. Nadal rozmawiam z moimi kolegami, Marcinem i Danką o produkcji krótkiego filmu, który rozwinęliśmy podczas Studia. Kto wie, może wrócę do Wrocławia aby nakręcić ten film?” Nicolas Engel

Współorganizatorem Studia Nowe Horyzonty byli Media Desk Polska i London Film Academy. Sponsorem wydarzenia było T-Mobile.

Kolejna edycja Studia Nowe Horyzonty odbędzie się podczas 13. Edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (18 - 28 lipca 2013).

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›