English

Inny Świat reż. D. Kędzierzawska, A. ReinhartInny Świat reż. D. Kędzierzawska, A. Reinhart
Aktualności
27 lipca 2012
Premiera filmu "Inny Świat" Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinharta

27 lipca odbędzie się premiera nowego filmu Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta Inny Świat. To filmowa opowieść o świecie, którego już nie ma. Danuta Szaflarska - wybitna polska aktorka filmowa i teatralna jest narratorką i przewodniczką po historii i kulturze, które ukształtowały ją jako człowieka. Oszczędna forma i zdjęcia Arthura Reinharta utrzymane głównie w czarno-białej poetyce, przeplatane archiwaliami ze zbiorów aktorki, a także kadrami z filmowych produkcji, z których słynie Danuta Szaflarska - Zakazanych piosenek, Skarbu, Pożegnania z Marią, czy Pora umierać, tworzą ramę dla pełnej dygresji, wspomnień i poczucia humoru opowieści, którą dzieli się bohaterka. Przez symboliczne 97 minut filmu, która to liczba jest bezpośrednim nawiązaniem do wieku aktorki, widzowie mają okazję zobaczyć świat widziany oczami tej wyjątkowej osobowości polskiej kultury.

Koproducentem filmu jest Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA).

Pokazy filmu na 12 MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: 27 lipca - pokaz premierowy (HEL 6, godz. 19:00). Po projekcji twórcy filmu spotkają się z festiwalową publicznością. Rozmowę poprowadzi Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

29 lipca (HEL 6, godz. 16:00). Po projekcji twórcy filmu spotkają się z festiwalową publicznością. Rozmowę z twórcami poprowadzi Grażyna Słomka.

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›