English
Program 2012

Los pasos dobles reż. Isaki LacuestaLos pasos dobles reż. Isaki Lacuesta
Konkursy

Międzynarodowy Konkurs NOWE HORYZONTY

to wybór 12 premierowych, osobistych, często prowokacyjnych filmów, pokazywanych w Polsce po raz pierwszy. Tytuły są wybrane spośród setek nadsyłanych oraz oglądanych na festiwalach na całym świecie. Jury przyzna Grand Prix dla najlepszego filmu i 20 000 euro. Filmy powalczą też o nagrodę publiczności oraz - po raz trzeci - o prestiżową nagrodę FIPRESCI, przyznawaną przez krytyków filmowych zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych. Nagrodzone filmy dostaną też gwarancję dystrybucji w Polsce.

O nagrody rywalizować będą między innymi przedstawiciele znakomicie rozwijającej się kinematografii chilijskiej - Lato José Luisa Torresa Leivy i Od czwartku do niedzieli Domingi Sotomayor, poza tym kataloński laureat festiwalu w San Sebastian Podwójne ślady Isaki Lacuesty, Mondomanila filipińskiego kontestatora Khavna de La Cruza oraz dramat psychologiczny z genialną kreacją ubiegłorocznej laureatki Oscara Melissy Leo Francine Briana M. Cassidy i Melanie Shatzky. W konkursie znalazła się również Francophrenia w reżyserii Iana Oldsa i gwiazdy amerykańskiego kina Jamesa Franco.

pełny program

Międzynarodowy Konkurs FILMY O SZTUCE  

W konkursie wezmą udział pełnometrażowe, autorskie dokumenty, zainspirowane różnymi dziedzinami i kierunkami w sztuce dawnej i współczesnej. Międzynarodowe jury przyzna nagrodę w wysokości 10 000 euro oraz gwarancję dystrybucji w Polsce.

Wśród dzieł konkursowych znalazły się między innymi: Jutro Andreia Gryazeva o anarchistycznej, rosyjskiej grupie artystycznej Voina, Turning opowiadający o eksperymentalnym projekcie zespołu Anthony and the Johnsons oraz amerykańskiego wideo-artysty Charlesa Atlasa, Zamknij się i graj o ostatnich dniach legendarnego zespołu LCD Soundsystem, czy też Pokój 237 Rodneya Aschera - błyskotliwa, wielopiętrowa interpretacja kultowego Lśnienia Stanleya Kubricka.

pełny program

Konkurs POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Konkurs polskich krótkich i średnich metraży.

pełny program

Konkurs EUROPEJSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

W programie filmy z ostatnich dwóch lat (2011 - 2012), trwające do 30 minut.

pełny program

Moje NH
Strona archiwalna 12. edycji (2012 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2012
PWŚCPSN
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planKlub Festiwalowy Arsenał
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu ›